Základní organizace ČSV Nechanice
  Raabova 110
  503 15   Nechanice
 
  IČ: 62691775
 VČELIN - VČELařská INzerc
 Facebook

Napsali o nás - Medové slavnosti v Hrádku u Nechanic se konaly již potřetí

  • Přidáno: 08.07.2019
Web stránky ČSV http://www.vcelarstvi.cz/aktuality/medove-slavnosti-v%C2%A0hradku-u-nechanic-se-konaly-jiz-potreti/
 

Dne 29.6.2019 se uskutečnil již 3. ročník Medových slavností na Hrádku u Nechanic. Spojení propagace včelařství, medu a dalších včelích produktů s krásným okolím zámku se ukázalo jako výborný nápad. Tak proč jej nezopakovat a ještě něco nového nepřidat. V úvodu návštěvníky pozdravil hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán, senátor Jaroslav Malý a další významní činitelé veřejného života na Královéhradecku. A protože jsme byli hosty na zámku, přivítal nás také pan hrabě Harrach s manželkou a doprovodem.
 

Základní organizace Českého svazu včelařů Nechanice, organizátor akce, opět nezklamala. Na ploše zámeckého parku už od vchodu jsme mohli ochutnat tradiční snídani – chléb s máslem a medem. Nechyběly živé včely ve skleněných úlech a na sledování vytáčení medu se stála fronta. Člen ZO Nechanice přítel Zdeněk Matějka ochotně předvedl, jak se odvíčkuje plást, jak se vkládá do medometu a jak se med vytáčí. K tomu přidal zajímavosti o životě včel. Zájemci si mohli činnosti vyzkoušet a tento čerstvě vytočený med zakoupit. Prodával se nejen med, ale také medovina i medová zmrzlina. V závěru dne se pak vyhlašoval nejlepší med a nejlepší medovina tak, jak je posoudili návštěvníci. Nechyběly ukázky tradičních řemesel a dobová kapela Bohemian Bards a další a další atrakce. Návštěvníci si mohli současně projít interiér zámku. Všechny jistě nejvíce okouzlilo tak jako loni vystoupení dětí z MŠ Osice, které si připravily pásmo o životě včel tak, jak jej vidí právě ony. Jejich vystoupení bylo provázeno krásnými písničkami o včelkách.
 

Tak jako i předchozí dva roky nechybělo pódium, kde se odehrávaly vystoupení hudebních skupin, dětí a také krátké přednášky na včelařské téma.

Počasí se povedlo, návštěvníků bylo všude plno a dozvěděli se mnoho o českém včelařství, o medu a také o činnosti včelařské organizace.

Tak zase za rok na shledanou.
 

Mgr. Jarmila Machová

Stránky VČELIN (VČELařská INzerce) slouží bezplatné inzerci se včelařskou tematikou.